Chalupa U Pechu Dovolená na chalupě v Jižních Čechách

Dovolená v jižních Čechách:

Jižní Čechy patří k vyhledávaným prázdninovým lokalitám, nabízejícím celou řadu příležitostí k aktivnímu vyžití. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi, cyklisté, houbaři, památkoví turisté i hvězdáři.

Kromě vlastního soukromého bazénu, budete mít na naší chalupě mnoho dalších možností ke koupání a k vodním sportům. V blízkém okolí na vás čekají zatopené lomy, místní koupaliště a nezpočet jihočeských rybníků. V nevelké vzdálenosti leží také Orlická přehrada a Horažďovický aquapark.

Milovníci historie ve zdejším okolí naleznou památky, mezi které patří hrady a zámky ve Lnářích, Blatné, Strakonicích, Písku, Nepomuku či Březnici. Ve vzdálenosti pouhých 30 kilometrů leží, v malebné vesničce stejného jména, nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Českých zemích hrad Rabí, kde při obléhání přišel roku 1421 Jan Žižka z Trocnova o své druhé oko. Na soutoku Vltavy a Otavy, uprostřed vodní nádrže Orlík, leží dále jeden z nejkrásnějších a také nejzáhadnějších hradů Zvíkov.

Rájem pro houbaře jsou zase nedaleké rozlehlé Brdské lesy, včetně nově zpřístupněných částí nedotčené přírody Vojenského Újezdu Brdy, který byl v nedávné době vyhlášen státem chráněnou krajinnou oblastí Brdy.

Pro cykloturisty je v okolí celá řada náročnějších i méně náročných cyklostezek.

Dále mohou milovníci pohybu využít tartanové multihřiště, kurty a venkovní posilovnu ve Hvožďanech (3km - vstup zdarma), nebo naší sportovní halu "U Pechu" (stolní tenis, ripstole, činky).

Dokonce i po setmění je u nás mnoho k vidění. Za jasných nocí skýtá zdejší, světlem neznečištěná obloha, nezvyklý pohled na statisíce hvězd, a po západu Měsíce i úchvatnou podívanou na Mléčnou Dráhu, naší galaxii.